Rodzaje gwintów w żarówkach

 

Żarówki led stanowią jedno z bardzo ciekawych rozwiązań, które sprzyja nie tylko ludziom ale także i naszej planecie. Ze względu na to, że rozwiązania technologiczne jakimi są poszczególne żarówki led zaopatrują nas w światło i to przy niskim poborze energii oraz przyjaznej cenie, zdecydowanie każdy z nas skusi się na to aby zaopatrzyć się w taki sprzęt. W tym tekście przedstawię państwu rodzaje gwintów/końcówek, jakie mogą być zastosowane w żarówkach led.

Końcówki żarówek ledowych

żarówki led do halogenówHalogeny są to swego rodzaju urządzenia, które poprzez dawanie światła doskonale sprawdzają się tam gdzie nam tego światła najbardziej potrzeba. Przykładem jest np. kopalnia lub budowa na której nie ma jeszcze zamontowanego oświetlenia. Halogeny to urządzenia, które tworzone są pod specyficzne wymagania klientów, w związku z czym żarówki w nich zawarte mogą się różnić między sobą właściwościami jak i budową. Jednym z elementów który jest zmienny są gwinty żarówki led do halogenów. Wybór odpowiedniego gwintu stanowi rzecz niezbędną gdyż, bez tego nie dopasujemy żarówki do źródła poboru energii. Teraz wymienię rodzaje końcówek, które mogą być zastosowane w halogenach, mianowicie mogą być to: E27-duży gwint, GU10-odległość między bolcami 10mm, G4-odległość między bolcami 4mm, R7-stanowi końcówkę, której średnica obu krańców wynosi 7mm. W związku z tym, że wielkości gwintów mogą być różne na rynku można zauważyć inne modele gwintów takich jak: G7 czy GU5. Wybór odpowiedniej żarówki do halogenu powinno poprzedzić sprawdzenie gwintu indywidualnie, lub opinia eksperta, gdyż wtedy będziemy pewni, że dokonamy odpowiedniego wyboru.

Żarówki ledowe wykorzystywane w halogenach, stanowią najlepsze według mnie rozwiązanie. Jako, że żarówki led są o wiele przyjaźniejsze dla naszego środowiska, jak i dla naszego portfela, gdyż są bardzo energooszczędne, zdecydowanie powinniśmy wybierać tylko je. Normalne żarówki zawierają w sobie rtęć, przez co stanowią nie małe zagrożenie dla nas samych jak i planety, w związku z czym dokonajmy odpowiedniego wyboru.