Rower elektryczny usprawnia rodzinne wycieczki

Wiele osób próbowało mi wmówić, że zostając matką stracę możliwość dalszej aktywności fizycznej i nie będę więcej robiła tak długich wypraw rowerowych, jak lubiłam. Byłam jednak zawzięta i pewna, że dam radę utrzymać swoją aktywność fizyczną i udowodnię wszystkim, że maksyma „chcieć, to móc” jest w tym przypadku jak najbardziej trafna.

Rowerek elektryczny dla dziecka

rower elektrycznyKiedy dzieci były jeszcze zupełnie małe pozostawałam przy treningach w warunkach domowych. Potem stopniowo poszerzałam zakres aktywności. Zaczęłam na przykład biegać ze specjalnie przygotowanym do tego wózkiem, aby dziecko nie wypadło i żeby cały bieg był dla niego maksymalnie komfortowy. Następnie małymi kroczkami zaczęłam wracać do mojej ulubionej aktywności, czyli jazdy na rowerze. Początkowo ograniczałam się tylko do wożenia dziecka w siodełku zamontowanym przy moim rowerze, ale potem zakupiłam specjalny rower elektryczny dla dziecka. Był dopasowany do wieka dziecka, tak by mogło swobodnie się na nim poruszać. To, co było największą zaletą roweru to to, że pozwalał on pokonywać dziecku duże odległości bez dużego wysiłku. Mogliśmy przestać się obawiać czy nie obciążamy dziecka zbyt wielkim wysiłkiem, lecz ze spokojnym sumieniem zabierać je w coraz dalsze i piękniejsze trasy. Dzięki temu rowerowi zwiedziliśmy aktywnie wiele miejsc w Polsce. Mogliśmy pokazać naszemu dziecku jak piękna jest Polska i przekazać mu wiedzę, że aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na wiele aspektów naszego życia. Ponadto dzięki wspólnym, niczym nieograniczanym wyjazdom cały czas spędzaliśmy razem czas i zacieśnialiśmy rodzinne więzi.
Zakup elektrycznego rowerka dla mojego dziecka był świetnym pomysłem, dzięki któremu mamy teraz w głowie mnóstwo wspomnień. Znacznie ułatwił nam on życie z dzieckiem połączone ze spełnianiem sowich marzeń oraz pasji.