Rowerki dla dziecka

Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło jeździć na rowerze. Ruch to zdrowie, a dla każdego malucha to także świetna zabawa. Rowerek musi być przede wszystkim dopasowany do umiejętności dziecka i jego wieku.

Jaki rower kupić dziecku?

rowery dziecięce rometPierwszy rowerek możemy kupić dziecku już w wieku około półtora, dwóch lat, ponieważ wtedy maluch umie już stabilnie się poruszać, siadać, a potem biegać. Pierwszym modelem powinien być rower biegowy bez pedałów, na którym dziecko siedzi i odpycha się nóżkami, Kiedy z niego wyrośnie, czas na trzy kołowy, lub czterokołowy w zależności od umiejętności dziecka i jego predyspozycji. Dobre rowery dziecięce Romet są dostępne niemalże w każdym sklepie rowerowym i są przeznaczone dla dzieci w wieku od około trzech, czterech lat wzwyż. Modele dziecięce są wykonane w zależności od wieku, z lekkiego i wytrzymałego aluminium, lub stali. Dodatkowe, boczne kółka w każdej chwili można łatwo zdemontować i rozpocząć naukę na dwóch. Cała rama roweru jest w taki sposób wyprofilowana, aby ułatwiała jazdę i dawała dziecku maksymalnie dużo swobody w ruchach. Kształt kierownicy pozwala na odpowiedni kąt nachylenia w trakcie jazdy, dzięki czemu malucha nie będą bolały plecy po długiej przejażdżce. Rower Romet może być wyposażony w miejsce na bidon z wodą, a także mały, przedni koszyczek na podręczne rzeczy, albo ulubionego misia. Firma Romet w rowerkach dziecięcych stosuje dość szerokie opony, aby zwiększyć przyczepność do podłoża, a tym samym zwiększyć komfort jazdy.

Dzięki regulowanej wysokości kierownicy i siodełka, rowerek rośnie razem z dzieckiem i spokojnie wystarczy na parę lat użytkowania. Rowery dostępne są w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek, więc każdy maluch znajdzie model dla siebie.