Różnice między kosmetologią a kosmetyką – botox

Jak często słyszy się, że kosmetolog i kosmetyczka to ten sam zawód? A przecież kosmetologia to tak naprawdę kosmetyka medyczna, więc oferty dotyczące jej znajdziemy na przykład pod tagiem „powiększanie ust”, a kosmetyczka zajmuje się mniej medycznymi klimatami, na przykład manicurem.

Toruński botox i kosmetolog

botoxToruń posiada na przykład studia z kosmetologii, a nie z kosmetyki. Tak samo, jeśli jakaś klientka chce poprawić stan swojej skóry i wyszuka tag typu „kwas hialuronowy”, to będą to sfery umiejętności kosmetologa. Chociaż Toruń posiada kila sklepów, gdzie może go kupić każdy z nas. Ta sama sytuacja będzie z tagami „botox toruń”, gdyż jaka kosmetyczka mogłaby wypełnić twarz swojej klientki botoxem? Na pewno niewiele, jeśli jakąkolwiek znajdziemy na przykład w mieście Toruń, która nie zawiera również wykształcenia kosmetologicznego mogłaby zdobyć takie upewnienia. Kosmetyczki zajmują się rzeczami mniej ingerującymi w sfery ciała, które po tym zabiegu nie będą mogły wrócić do dawnego stanu. W końcu po masażach kosmetycznych skóra wraca po czasie do dawnego stanu, ale po botoxie już nie da rady. Kosmetolog posiada w swoich tagach również takie frazy jak na przykład „skleroterapia”, zabieg ten ma na celu poprawienie sprawności żył. Dlatego też kosmetyczka tego zabiegu zazwyczaj nie wykona, ponieważ podchodzi on już prędzej pod zabieg medyczny niż pod zabieg kosmetyczny. Dlatego też jeśli szukasz miejsca w jakimś mieście, na przykład przychodzi ci od głowy Toruń, gdzie wykonasz zabiegi częściowo medyczne, które ingerują w głębsze części naszego ciała, to wyszukaj w wyszukiwarce frazy „kosmetologia”.

Duże miasta jak Toruń posiadają ogromny wybór w takie usługi. Jednak jeśli szukasz po prostu zabiegów na swój organizm, które poprawią jego wygląd, sprawią, że będą widoczne natychmiastowe zmiany, jednak nietrwałe, to wpisz w wyszukiwarkę frazę „kosmetyka”.