Skuteczna rekrutacja osób z innych krajów

W naszym kraju stale brakuje pracowników w wielu branżach. W szczególności poszukiwane są osoby do wykonywania najprostszych prac fizycznych. Ze znalezieniem takich osób w naszym kraju może być problem. W związku z tym przedsiębiorcy niejednokrotnie decydują się na zatrudnianie osób z innych krajów. Przykładem jednego z tych krajów, z którego mnóstwo osób przyjeżdża do Polski jest Ukraina. 

Szybka rekrutacja obcokrajowców 

rekrutacja robotników ze wschoduObcokrajowcy w Polsce coraz częściej znajdują zatrudnienie. Nie da się ukryć, że najwięcej obcokrajowców przyjeżdżających do Polski to Ukraińcy, którzy znajdują zatrudnienie w wielu polskich firmach. Trzeba jednak zauważyć, że niekiedy również i Ukraińcy decydują się na wyjazd do innych krajów europejskich tak jak robią to nasi rodacy. W związku z tym wówczas przedsiębiorcy z Polski musza poszukiwać pracowników jeszcze dalej na wschodzie. Rekrutacja robotników ze wschodu jest obecnie o wiele łatwiejsza niż w przeszłości. Dodatkowo obecnie możemy liczyć na wsparcie. Chodzi o to, że w Polsce działają na ten moment specjalne agencje pracy tymczasowej, które pomagają w zatrudnianiu obcokrajowców. W przypadku osób z Azji niejednokrotnie konieczne jest załatwianie wizy. W przypadku korzystania z usług wspomnianej agencji możemy liczyć na to, że wszelkie formalności z tym związane będą załatwione. Natomiast jeśli będziemy poszukiwać pracowników osobiście to ten obowiązek spadnie na nas. 

Na chwilę obecną w naszym kraju funkcjonuje wiele firm zajmujących się pomaganiem w zatrudnianiu osób z innych krajów. Kontaktując się z takimi agencjami koniecznie musimy sprecyzować jakich pracowników poszukujemy. Warto wspomnieć jakie mamy wymagania oraz na jaki okres taki pracownik może zostać zatrudniony. Z pewnością znajdzie się sporo osób spełniających nasze kryteria.