Środki przeciwkleszczowe dedykowane kotom

Koty, podobnie jak psy, to zwierzęta, które pełnią rolę w życiu człowieka będąc przy tym nieodłączną częścią egzystencji. Towarzyszą ludziom, mimo, iż z natury są niezależne, mało uległe i cenią sobie dużą swobodę. Jednakże, niezależnie od pełnionej roli, kotom należy się chociażby minimum odpowiedniej opieki ze strony właściciela.

Preparaty przeciwkleszczowe w trosce o kocie zdrowie

ochrona przeciw kleszczom dla kotaMimo, iż koty uważane są za zwierzęta typowo domowe, a zatem w przeciwieństwie do psów nie wymagają regularnych i bogatych w wiele bodźców spacerów, to także od czasu do czasu – gdy tylko nadarzy się ku temu sposobność – lubią wyjść na zewnątrz, do ogrodu. I wbrew pozorom to właśnie tam są najbardziej narażone na kontakt z pasożytami zewnętrznymi, do których należą kleszcze. Kocie spędzanie czasu na świeżym powietrzu to głównie wspinanie się pod drzewach, przeprawy przed gęste krzaki i trawy, a zatem sprawą bezdyskusyjną jest ochrona przeciw kleszczom dla kota, która powinna być wręcz obowiązkiem każdego właściciela. Jest wiele form zapobiegawczych, jednocześnie dostosowanych do możliwości finansowych. Współcześnie to już nie tylko obroże, ale i krople, czy środki podawane doustnie. Wydawać się może to błahostką, ale w kontekście tego, jak dużym ryzykiem obarczone jest zdrowie kota dotknięte chorobami odkleszczowymi, to rzecz priorytetowa. Nie kosztuje wiele, ale jest gwarancją długiego zdrowia zwierzęcia, a także rzadkich i jedynie rutynowych wizyt w klinice weterynaryjnej.

Posiadanie zwierzęcia to oprócz profitów, relacja oparta także na pewnych konsekwencjach. Wśród nich jest zatem ochrona zdrowia zwierzęcia. Konieczne są nie tylko cykliczne szczepienia, ale też codzienna ochrona przeciw pasożytom zewnętrznym. Jednak przy pomocy odpowiednich środków zapobiegawczych ryzyko wystąpienia jakichkolwiek chorób jest znikome.