Studenci grający na weselach

Wraz z moimi kolegami i koleżankami na co dzień studiujemy na Akademii Muzycznej. W związku z tym z przeróżnymi dźwiękami mamy do czynienia cały czas. Wielkimi krokami zbliżały się wakacje, więc postanowiliśmy, że tym razem nie spędzimy ich bezproduktywnie, a wykorzystam jakoś nasze umiejętności, po to by zarobić. takim oto sposobem powstała kujawsko-pomorska orkiestra na wesele.

Profesjonalny zespół muzyczny na Twoim weselu

kujawsko-pomorska orkiestra na weseleStereotypowo taki zespół weselny kojarzy się z grupą tak zwanych niedzielnych muzyków, którzy lubią raz na jakiś czas pośpiewać sobie publicznie, przy okazji dobrze się najeść i wypić, a kiedy wszyscy znajdą się już w stanie alkoholowego upojenia to na dobrą sprawę będą mogli grać byle co, bo już nikt nie zwróci na to uwagi. Postanowiliśmy zerwać z tym mitem i nasza kujawsko-pomorska orkiestra na wesele miała być naprawdę profesjonalna. W związku z tym znaleźliśmy dwóch wokalistów, klawiszowca, basistów, a także kolegę który gra na trąbce – w życiu nie zgadlibyście jaką ten instrument robi furorę na weselach-i ogłosiliśmy się w internecie, a także w gazetach. Myśleliśmy, że przez całe wakacje zagramy od dwóch do czterech wesel, bo przecież tworzyliśmy zupełnie nieznany zespół, tymczasem ku naszemu zdziwieniu nasze usługi cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem, dzięki czemu mogliśmy zebrać spore doświadczenie, jakby nie było sceniczne, ale i życiowe, bo przecież pierwszy raz musieliśmy rzeczywiście się zorganizować na tak szeroką skalę, bo dało radę zagrać jak najwięcej razy.

Cieszyliśmy się, że możemy zapoznać szerszą publiczność z niezbyt znanymi utworami, które wpadają w ucho,ale przez to że nie emitują ich stacje radiowe, nie każdy ma szanse je usłyszeć. Wszystkie pary młode były zadowolone.