Każde koło łowieckie czy stowarzyszenie myśliwskie, którego członkowie nie posiadają własnej broni do polowań ma obowiązek stworzenia magazynu broni zgodnego z aktualnymi rozporządzeniami o myśliwskiej broni palnej. Są one o wiele niższe niż wymagania nałożone na broń osobistą czy obiektową, dlatego też do składowania takiej broni może być użyta szafa mająca niższy certyfikat bezpieczeństwa.
Szafy do składowania broni myśliwskiej
Niewiele stowarzyszeń myśliwskich wyposaża się jednak w szafy o niskim certyfikacie, zdecydowanie preferując najlepsze i najpewniejsze warianty. Każda szafa pancerna na broń myśliwską jest dość podobna do dowolnego innego modelu, zwłaszcza pod kątem układu wewnętrznej przestrzeni. Szafy umożliwiają jednoczesne przechowywanie od trzech do pięciu sztuk długiej broni o wymiarach nie przekraczających długości lufy precyzyjnego karabinu sportowego, oraz posiadają zazwyczaj zamykane przegrody, w których można składować amunicję, wyposażenie broni, czy też narzędzia i preparaty do jej konserwacji. Broń zazwyczaj przechowywana jest na wewnętrznych stojakach, i nie jest w żaden sposób zabezpieczona, aczkolwiek najnowocześniejsze szafy często uzupełniane są pianką antywstrząsową, w której znajduje się miejsce na broń mającą określony kształt. Pianki te są zazwyczaj dostępne w wariantach przeznaczonych do najbardziej popularnej i najczęściej używanej broni myśliwskiej, zarówno strzelb, karabinów powtarzalnych, jak i cywilnych wersji karabinów wojskowych.
Zabezpieczenia szaf myśliwskich często nie są tak zaawansowane jak te w szafach na broń obiektową, z racji niskiego prawdopodobieństwa możliwości nieupoważnionej próby otwarcia szafy. Większość kół łowieckich wyposaża się więc w najprostsze odmiany, mające zamek na klucz dostępowy.