Szafy w naszym domu

Kiedy mieszkanie jest już gotowe – kupione, wybudowane, pomalowane czy odświeżone – trzeba je wreszcie umeblować. Można w tym celu poradzić się architekta wnętrz, często też sklepy z meblami oferują usługę polegającą na dobraniu odpowiednich sprzętów. Najlepiej jednak – i najtaniej – samemu podejmować takie decyzje. W końcu to my będziemy w tym mieszkaniu mieszkać.

Jakie szafy na ubrania?

szafa ubraniowa z lustremWybór jest przeogromny. W każdym sklepie meblarskim znajdziemy dziesiątki propozycji, od bardzo prostych, do przepełnionych detalami. Eleganckie, dekoracyjne, minimalistyczne, retro, rustykalne, futurystyczne. Z drewna, z płyty czy fornirowane. Z materiałów lepszej lub gorszej jakości. Decyzja o kupie zależy w dużej mierze od zasobności naszego portfela. Najważniejszym, najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem domu jest salon, gdzie musi się znaleźć komplet wypoczynkowy – kanapa i fotele, stolik do kawy, regały na książki i stolik pod telewizor. W jadalni duży stół, wygodne krzesła i kredens. A w sypialni oczywiście łóżko. Dobrze, by znalazła się tam też szafa ubraniowa z lustrem, żeby od razu po włożeniu można było sprawdzić stan garderoby. W sypialniach dzieci także łóżka, szafy i prawdopodobnie jakieś biurka do odrabiania lekcji. Zostają jeszcze meble kuchenne, jakiś ładny blat, odpowiednio dobrane fronty do szafek, a w łazience szafka na kosmetyki i środki czystości. I już wszystko gotowe, by się wprowadzać.

Umeblowanie mieszkania powinno przede wszystkim odpowiadać gustom jego mieszkańców. Jeśli wybierzemy meble, które nam się podobają i które są naszym zdaniem komfortowe, to będzie się nam mieszkać przyjemnie i wygodnie. Będziemy zadowoleni, a to przecież w domu najważniejsze, bo jest to azyl, do którego codziennie wracamy po trudach pracy.