Szkolenie z zarządzania magazynem

Jestem szkoleniowcem. Pracuję dla firmy, która oferuje nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorców o różnych profilach. Jakiś czas temu zostałam wydelegowana do przeszkolenia kilkunastu pracowników magazynowych.

Sprawne zarządzanie magazynem dzięki programom komputerowym

zarządzanie magazynemFirma zakupiła od nas system wms i moim zadaniem było wprowadzenie pracowników w jego działanie. Nasza firma sprzedając program magazynowy dodatkowo świadczy usługi szkoleniowe w cenie, żeby klient w pełni mógł wykorzystać wms program w swoim magazynie. W każdej firmie profesjonalne zarządzanie magazynem jest bardzo ważne, ponieważ bez tego firma nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Szkolenie miało odbyć się w Warszawie i trwać dwa dni. Pojechałam samochodem służbowym i miałam zarezerwowany pokój w hotelu. Tego samego dnia udałam się do firmy, która zakupiła nasz system wms, żeby przeprowadzić szkolenie. Pracowników, którzy będą obsługiwać ten program magazynowy jest dwunastu. Jest to bardzo duża firma, która chce aby każdy pracownik magazynu potrafił obsłużyć wms program. Szkolenie rozpoczęłam krótkim wprowadzeniem oraz pokazałam wszystkim jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie. Nowoczesny system wms jest w stanie w pełni zarządzać całym magazynem i wszystkimi towarami. Okazało się, że program magazynowy został bardzo szybko przyswojony przez pracowników i doskonale sobie poradzili z jego obsługą. Zarządzanie magazynem będzie teraz dla nich dużo wygodniejsze i sprawniejsze. Takie rozwiązanie jest istotne, ponieważ pozwala uniknąć błędów, które mogą się pojawić.

Brak odpowiedniego oprogramowania niesie za sobą różne konsekwencje. Teraz, dzięki temu rozwiązaniu takiej sytuacji nie będzie. Po szkoleniu wróciłam do swojej firmy i zdałam szefowi raport, z którego był bardzo zadowolony.