Termoplastyczne właściwości płyt PTFE

Arkusz PTFE (często niepoprawnie nazywany arkuszem tefflonowym) to wysokowydajny materiał termoplastyczny, który oferuje bardzo niską absorpcję wilgoci, zapewnia wyjątkowo niski współczynnik tarcia i ma doskonałą wytrzymałość dielektryczną. Jest wysoce odporny na korozję i hydrolizę, ma szeroką temperaturę roboczą i jest chemicznie obojętny.

Płyta PTFE odznacza się niskim tarciem

płyty ptfeArkusz PTFE jest również dopuszczony do kontaktu z żywnością i odporny na promieniowanie UV, ale podlega pełzaniu i nie nadaje się do stosowania z materiałami o dużej ścieralności. Ze względu na swoje właściwości PTFE może być stosowany do przechowywania wysoce agresywnych substancji chemicznych, oraz do takich przedmiotów, jak uszczelki, okładziny lub tuleje. Materiał może być również stosowany jako płyta ślizgowa lub łożysko w zastosowaniach o niskim tarciu i nadaje się do stosowania jako izolator elektryczny. Jeśli chcesz związać płyty ptfe za pomocą kleju, możesz wykorzystać opcję trawienia chemicznego, która będzie przylegać do materiałów takich jak metale, gumy i inne tworzywa sztuczne. Istnieje również możliwość obróbki PTFE zgodnie z wymaganiami rysunków lub istniejących próbek. Powszechnie produkowany w postaci uszczelek i tulei, łożysk ślizgowych, izolatorów, podkładek, płytek ślizgowych i okładzin chemicznych do stosowania w wielu różnych branżach.

Skrót PTFE oznacza politetrafluoroetylen i jest stosowany wśród hydraulików, ale jest również bardzo przydatny w hydraulikach awaryjnych. PTFE został odkryty w 1938 roku PTFE znany jako politetrafluoroetylen jest stosowany w branży wodno-kanalizacyjnej, ale jest również stosowany poza branżą wodno-kanalizacyjną. Hydraulik użyłby politetrafluoroetylenu głównie na gwincie zewnętrznym zaworu chłodnicy.