Testy szybkości napędu do bramy

 

Odkąd tylko na moim osiedlu założono unowocześnienie do bramy wjazdowej, byłem ciekawy jak długo to wszystko wytrzyma. W końcu brama otwierana i zamykana była dziesiątki, jak nie setki razy w ciągu każdego dnia. Nie byłem pewien, czy specjalny napęd da sobie z tym wszystkim radę.

Otwieranie bramy napędem – niezmienna szybkość

napędy do bram w WarszawieUznałem, że najlepszym testem będzie po prostu sprawdzanie szybkości bramy. Tuż po tym jak został zamontowany napęd podjechałem tam samochodem i mierzyłem czas, jaki był potrzebny do otwarcia bramy. Otwierała się bardzo szybko – ciekawe jak długo ten stan rzeczy się utrzyma. Postanowiłem sprawdzić jak ogólnie ma się sprawa z napędami w stolicy. Przyznam, że zostałem mile zaskoczony – w internecie wyraźnie było opisane, że napędy do bram w Warszawie stoją, i zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Być może w takim razie nasz napęd wytrzyma dziesiątki samochodów, które codziennie będą wjeżdżać i wyjeżdżać? Miałem taką nadzieję. Kolejny test zrobiłem po dwóch miesiącach. Brama potrzebowała dokładnie tyle samo czasu co zaraz po zamontowaniu, by się w pełni otworzyć. Bardzo mi się to spodobało – wskazywało to na to, że napęd jest wysokiej jakości i faktycznie nie będzie z nim żadnych problemów. Kolejne testy robiłem co dwa-trzy miesiące. Czas, jaki brama potrzebowała by się otworzyć kompletnie się nie zmieniał. Odpuściłem sobie po dwóch latach. Czas nie zmienił się nawet o sekundę. Musiałem przyznać, że napęd do bramy daje sobie radę i świetnie wywiązuje się ze swojego zadania.

Zakup i utrzymywanie napędu do bramy było naprawdę świetnym pomysłem. Całe osiedle na tym skorzystało – odgrodziliśmy się od niechcianych gości i mogliśmy wjeżdżać do siebie nie musząc wysiadać z aut ani długo czekać. Nie żałowałem ani złotówki, która na to poszła.