Trudny wybór butów motocyklowych

Jazda motocyklem to bardzo przyjemna pasja, która pociągnęła już za sobą wiele osób. Ten, kto chce w pełni czuć satysfakcję z jazdy na motorze powinien się wyposażyć w odpowiedni strój chroniący przez warunkami atmosferycznymi i zwiększający bezpieczeństwo motocyklisty.

Różne rodzaje butów motocyklowych

buty motocykloweNa ubiór motocyklisty składa się oczywiście kast, który zapewnia bezpieczeństwo głowy, a także odpowiednia odzież wierzchnia w postaci spodni, kurtek, rękawiczek i butów. Chciałbym się tutaj zatrzymać przy samym obuwiu, które powinno spełniać wiele zadań, o których na samym początku pewnie nie zdajemy sobie sprawy. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że motocyklista porusza się w różnych warunkach pogodowych, dlatego dobre buty motocyklowe powinny być na nie odporne. Zazwyczaj polega to na stosowaniu materiałów wodoodpornych, które jednocześnie przepuszczają powietrze w taki sposób, aby noga mogła oddychać. Bez tego będziemy czuli się bardzo niekomfortowo podczas jazdy motocyklem w deszczu i śniegu. Następną ważną rzeczą jest wytrzymałość butów na ciągłe zgięcia stopy podczas wrzucania biegów i w kontaktach z ciepłem pochodzącym z rury wydechowej i odsłoniętych cylindrów silnika. Jest to istotne, gdyż niekiedy te obciążenia są naprawdę duże. Nie bez znaczenia jest także ergonomia obuwia, cechująca się łatwością jego zakładania i zdejmowania, a także odpowiednim przyleganiem do stopy. Nic tak nie boli jak nieodpowiednio dobrane obuwie, którego nie można poprawić podczas jazdy.

Te cechy obuwia są najistotniejsze, a poza nimi pozostaje tylko dobór obuwia do odpowiedniego stylu, który chcemy prezentować. Inaczej będzie wyglądało obuwie dla podróżujących ścigaczem, a inaczej dla spokojnej jazdy na harleyu. Trzeba w tym temacie po prostu odkryć swoje preferencje.