impregnat nikwax

Turystyczne buty chiruca i nowoczesny impregnat nikwax

Kupując buty musimy wziąć pod uwagę ich przeznaczenie, ponieważ na turystyczne wypady w góry najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe, natomiast, gdy poszukujemy obuwia do codziennego chodzenia lepiej sprawdzą się buty miejskie.

Impregnat nikwax jest pielęgnujący

impregnat nikwaxNa rynku obuwniczym dużym zainteresowaniem cieszą się buty chiruca, które podobają się zarówno mężczyznom jak i kobietom, ze względu na wysoką, jakość wykonania, wyjątkową trwałością i długość użytkowania. Klienci mają do wyboru buty chiruca, letnie z krótką cholewką i zimowe z wysoką cholewką, można je wykorzystać w warunkach miejskich a także na górskich szlakach. Osoby pasjonujące się wyprawami górskimi, pokonywaniem trudnych szlaków na pewno wybiorą obuwie trekkingowe, które pozwoli im uprawiać turystykę w trudnych warunkach terenowych. Aby buty chiruca służyły długo trzeba poddawać je konserwacji, do której służy nowoczesny impregnat nikwax, jest to środek do pielęgnacji, zmiękczający i impregnujący obuwie, przywracający im elastyczność. Impregnat nikwax konserwuje buty Chiraca nowe jak również używane, poza tym jest bardzo wydajny i wygodny w użyciu. Inny producent obuwia do wycieczek górskich podzielił swoje produkty ze względu na ich zastosowanie, aby każdy mógł szybko odnaleźć buty meindl odpowiednie dla siebie. Stawiając na aktywny wypoczynek i tereny o różnej trudności powstały kategorie: A – użytek codzienny, wycieczki i spacery na dobrze utrzymanych szlakach i w parkach, AB – wycieczki terenowe na dobrze i słabo utrzymanych szlakach, B – wymagające trasy w niskich górach na nierównych i stromych szlakach, BC – ostre wspinaczki na nierównych szlakach, C – wspinaczka lodowa, wyjścia w wysokie góry na terenie bez wytyczonych tras, D – wspinaczka lodowa w rakach na terenie ekstremalnym i lodowcach. Wszystkie buty meindl wymagają odpowiedniej impregnacji preparatem nikwax, aby nie tylko przedłużyć ich żywotność, ale także aby pomóc zachować właściwości oddychające obuwia wyposażonego w membrany. Każdy turysta podróżujący po górach musi posiadać specjalny sprzęt i namiot turystyczny, który pozwoli mu przeczekać noc, zawieje śnieżne i deszcz.

Osoby wybierające się na szlaki górskie muszą pamiętać o założeniu odpowiedniego obuwia, które pozwoli im sprawnie poruszać się po niełatwych terenach.