Uniwersalna maść konopna

 

Wydawać by się mogło, że na rynku dostępnych jest wiele przetworów z konopi, a najpopularniejszymi są olejki. Okazuje się jednak, że dostępne są również inne produkty, między innymi maści. Takie maści mają kilka charakterystycznych cech, o których warto wiedzieć nieco więcej. Przede wszystkim działanie takiej maści zależy od zawartości ekstraktu z konopi.

Właściwości i zastosowanie maści konopnej

lecznicza konopna maść uniwersalnaIm większa jest zawartość takiego ekstraktu, tym silniejsze działanie wykazuje maść. Na opakowaniu zazwyczaj umieszczona jest informacja na ten temat i warto zwrócić na nią uwagę, kiedy będziemy decydować się na zakup. Jeśli chodzi o samo działanie maści to jest ono zbliżone do działania oleju konopnego. Przede wszystkim możemy liczyć na silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu lecznicza konopna maść uniwersalna doskonale sprawdzi się w przypadku stanów zapalnych kości i stawów, a także bólu mięśni, czy ścięgien. Maści konopne świetnie sprawdzają się również w przypadku łuszczycy, egzemy, a także atopowego zapalenia skóry. Zmniejszają odczuwalny świąd, a także zaczerwienienie, zmniejszają suchość skóry, pielęgnują ją, a także zmniejszają efekt łuszczenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie takiej maści i jej regularne stosowanie. Jeśli chodzi o zakup maści to dobrym pomysłem jest udanie się do apteki. Tam jednak nie będziemy mieli dużego wyboru takich maści.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zakupu w sklepie internetowym. Tam zdecydowanie dostępna jest większa liczba maści, różne pojemności, a także niskie ceny. Jeśli chodzi o stosowanie maści to najlepiej jest aplikować ją na noc, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na szybką regenerację, a w ciągu dnia nie pobrudzimy ubrania. Stosowanie okluzji zwiększy jej działanie.