Usuwanie osadu i płytki bakteryjnej oraz plastyka tkanek miękkich

Gabinety dentystyczne zajmują się różnymi działami stomatologii. Są to miejsca, w których leczeni są nie tylko dorośli, ale również dzieci. Aktualnie niektóre gabinety specjalizują się tylko w leczeniu dzieci.

Periodontologia, czyli dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób przyzębia

wyjątkowy gabinet stomatologiczny z ToruniaDentysta kojarzy się przede wszystkim z ekstrakcją zębów, borowaniem, leczeniem kanałowym czyli endodoncją, ale trzeba pamiętać też o dużym dziale stomatologii, jakim jest periodontologia. Periodontolog to lekarz stomatolog, który zajmuje się leczeniem chorób przyzębia. Często choroby te związane są bezpośrednio z chorobami samych zębów. Profilaktyka, diagnostyka i usuwanie różnych skutków chorób przyzębia należy do zadań periodontologii. Choroby przyzębia mogą prowadzić nawet do ostatecznej utraty zębów. W takiej sytuacji należy pojawiać się na wizycie w gabinecie przynajmniej raz na 6 miesięcy, by zapobiec ostatecznym rozwiązaniom. Wtedy lekarz wykona usunięcie osadów oraz płytki bakteryjnej. Każdy wyjątkowy gabinet stomatologiczny z Torunia ma to w swojej ofercie. Płytka nazębna to nic innego jak płytka z bakterii i resztek organicznych, które powodują psucie zębów, ale również stan zapalny dziąseł. Ekspert w zakresie periodontologii oceni stan dziąseł oraz podejmie się wczesnego leczenia, by zapobiec skutkom chorób przyzębia.

Oczywiście zdarza się, że w gabinecie pojawia się pacjent z zaawansowaną chorobą przyzębia. W takiej sytuacji trzeba zastosować bardziej skomplikowane leczenie. Jest to np. czyszczenie kieszonek okołozębowych, czyli tzw. kiretaż. Niektórzy pacjenci mają odsłonięte szyjki zębów. Wtedy również trzeba rozpocząć działanie. Lekarz stomatolog zajmie się wydłużeniem linii dziąseł, by osłonić z powrotem szyjki zębowe. Jest to tzw. plastyka tkanek miękkich, która przynosi od razu zauważalne rezultaty.