Wielofunkcyjne woski do stylizacji zarostu

Moda na długi zarost pojawiła się kilka lat temu i nadal się utrzymuje. Mimo to nie wszyscy brodacze wiedzą, jakich kosmetyków należy używać, by broda wyglądała doskonale. Problem dotyczy szczególnie układania zarostu.

Modelowanie, zmiękczanie i nabłyszczanie zarostu

percy noblemanZwłaszcza po umyciu brody włosy są przesuszone, bardzo trudno je rozczesać, a co dopiero odpowiednio ułożyć. W takiej sytuacji doskonale przydaje się wosk do brody. Za pomocą wosku można ułożyć nie tylko brodę, ale również wąsy i to na wiele różnych sposobów. Możliwe jest nawet podwijanie wąsów za pomocą wosku – efekt będzie utrzymywał się przez cały dzień i to już po zastosowaniu odrobinki wosku! Głównym zadaniem wosku jest stylizacja zarostu – to jego najważniejszy atut. Wbrew pozorom nie jest to tylko kosmetyk modelujący. Wpływa on również na jakość zarostu. Taki wosk percy nobleman ma za zadanie zmiękczyć zarost. Zmiękczone włosy brody nie będą drażnić skóry twarzy i dzięki temu nie będą powodować swędzenia. Oprócz tego woski do zarostu nadają włosom odpowiedni połysk. To właśnie woski subtelnie nabłyszczają zarost, dzięki czemu wygląda on bardzo elegancko i czysto. Połysk przyda się szczególnie długim włosom. Długi zarost z racji swojego wieku traci naturalny połysk, wygląda znacznie gorzej. Wtedy warto użyć wosku dobrej marki, który sprawi, że włosy będą wyglądały świeżo i młodo, nawet jeśli są już długie. Jeśli włosy brody są matowe, wosk poradzi sobie z tym problemem doskonale.

Oprócz tego woski do brody nadają włosom subtelny zapach. Może to być zapach drzewa sandałowego, migdałów, cytrusów i nie tylko. Większość wosków posiada w swoim składzie specjalne dodatki aromatyzujące. Piękny zapach brody znacznie podnosi komfort jej noszenia. Formuła tych kosmetyków opiera się o pszczele woski, które są składnikami naturalnymi.