Winnice w Polsce – co oferują?

 

 Winnica kojarzy się przede wszystkim z miejscem wytwarzania wina. Jest to prawda, jednak nie do końca. Dobra winna będzie oferowała nie tylko dobry wyrób alkoholowy, ale również inne atrakcje, przyciągające turystów w całej Polsce. Warto jest wiedzieć czego możemy się spodziewać po wycieczce do takiego miejsca.

Winnica i degustacja wina

największa winnica w PolscePrzede wszystkim winnica to miejsce, które nadaje się do zwiedzania. Ciągi winorośli, rozległe pola, wzniesienia, ładny terenu są idealnym miejscem do wypoczynku, relaksu, jak również dobrym miejscem dla pasjonatów fotografii do wykonania ciekawych zdjęć. Winnica zazwyczaj jest ładnie położona, a warto jest się tam wybrać szczególnie latem. Poza zwiedzaniem największa winnica w Polsce będzie oferowała także degustację wina i noclegi winnica. Mamy wtedy okazję skosztowania zarówno znanych win, lokalnych i tych mniej rozpoznawalnych typu wino lodowe. W sklepach rzadko można trafić na mniej znane marki, więc odwiedzenie winnicy jest jedyną szansą na ich spróbowanie. W dobrej winnicy często możemy się przyglądać procesowi wytwarzania wina, a czasem możemy także w nim uczestniczyć. Znane są sesje ,,gniecenia” winogron na wino, można także zobaczyć piwniczkę pełną leżakujących butelek z winem. Winnica pełna jest ciekawych zakamarków do zwiedzania. Można w niej także organizować rożnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe czy imprezy firmowe. Na pewno to będzie spotkanie jedyne w swoim rodzaju. Spotkanie blisko natury, ale także w wytwornym budynku, przy dobrym jedzeniu i alkoholu będzie niezapomniane.

Winnica to z pewnością dobre miejsce do odwiedzenia. Miejsce na imprezy prywatne i firmowe, na wypad we dwoje, czy na spotkanie ze znajomymi. Uczestniczenie w procesie przygotowania wina na pewno jest czymś niezwykłym, a jego degustacja również jest przewidziana.