klimatyzacja

Własna firma z klimatyzacją

Swoją firmę prowadzę od około trzech miesięcy. Na początku średnio mi się to widziało, ale w głębi wiedziałem, że to jest to, co chcę w życiu robić. Nigdy nie kręciła mnie wizja, w której całe życie pracuję na jednym i tym samym stanowisku odkładając cierpliwie na żenująco niską emeryturę.

Klimatyzacja i rekuperacja – nasze usługi

klimatyzacjaChciałem ruszyć w życiu z kopyta, ale niestety na Śląsku większość niszy byłą już od dawna wypełniona. Jedyne, czego nie było u nas wystarczająco dużo była rekuperacja, czyli specjalny system wentylacyjny. Po przyspieszonym kursie udało mi się w miarę szybko opanować tajniki montowania tego systemu, dzięki czemu mogłem otworzyć pierwszy punkt swojej firmy u mnie w Katowicach. Można było u mnie zamawiać rekuperację i klimatyzację, choć klimatyzacja z częstochowy była raczej przy okazji. Moim głównym produktem była rekuperacja, i to na niej znałem się najlepiej. Udało mi się wynegocjować bardzo dobre ceny z dostawcą rekuperatorów, dzięki czemu każda sprzedana sztuka przyniosła mi całkiem pokaźne zyski. Klimatyzacja z kolei była u mnie zamawiana tak rzadko, że gdyby nie to, że jako usługa miała ona bardzo niskie koszty utrzymania, już dawno temu wykreśliłbym ją z oferty. Rekuperację montowałem niemalże bez przerwy, co pozwoliło mi na zarobienie bardzo dużych pieniędzy w krótkim czasie. Nie byłem głupie – postanowiłem odkładać tak dużo, jak to tylko było możliwe. Co w sytuacji, w której ktoś otworzyłby taką samą firmę i rozpoczął wojnę cenową?

Wiedziałem, że istnieją firmy zajmujące się rekuperacją i klimatyzacją w Częstochowie, więc wolałem mieć coś odłożone na tak zwaną czarną godzinę. W tym biznesie nie można było być pewnym niczego. Ostatecznie przez kolejne dwa lata nic takiego nie miało miejsca, ale dzięki moim oszczędnościom mogłem otworzyć taki sam punkt na drugim końcu Polski i zatrudnić pracownika.