Wystający daszek klinkierowy na słupek ogrodzenia

Słupki ogrodzeniowe są bardzo popularnym rozwiązaniem. Stanowią główny element konstrukcyjny płotu lub ogrodzenia. Zastosowanie słupków jest bardzo szerokie. Można je wykonywać jako część do mocowania metalowych, kutych ogrodzeń. Między słupkami wykonuje się też drewniany płot. Słupek połączony z płotem ceglanym wygląda efektownie.

Filar płotu zabezpieczony dachem z klinkieru

daszek klinkierowy na słupekFilary spajające płot pełnią rolę dekoracyjną i czysto użytkową. To właśnie do słupków mocuje się ramy z kutego metalu. Pomiędzy słupkami instaluje się dowolny materiał na płot. Słupki połączone z drewnianymi deskami pomagają utrzymać całą konstrukcję w ryzach. Praktyczny daszek klinkierowy na słupek ogrodzeniowy zabezpiecza płot przed opadami śniegu, gradu i deszczu. Dodatkowo pełni funkcję ozdobną. Daszki posiadają stylowe i uniwersalne kształty. Na słupek o kwadratowym przekroju, proponowane są niewysokie daszki czworoboczne. Wystają nieco poza linię filaru. Można dobrać kształt, który będzie najbardziej odpowiedni. Wiele osób decyduje się na daszki jednospadowe, które pozwalają na bezpieczne i szybkie odprowadzanie wody z daszku do gruntu. Dzięki temu mamy pewność, ze niższe warstwy płotu, wykonane z cegły lub tynkowane, nie będą zamakać i ulegać zawilgoceniu. Daszki z klinkieru na słupek ogrodzenia zabytkowego lub historycznego można także dobrać w zależności od stylistyki i wykonania płotu ceglanego.

Koszty zakupu i montażu daszków klinkierowych na słupki ogrodzeniowe, są wyjątkowo niskie. Dzięki temu prostemu, uniwersalnemu elementowi, można mieć pewność, że płot posłuży nam na długie lata i nie będzie konieczności wykonywania remontów bieżących. Montaż daszków z klinkieru jest prosty. Lepiej zainwestować w takie rozwiązanie, niż wykonywać tynkowanie słupka.