Wytrzymała taśma poliestrowa

 

W firmach transportowych, świadczących usługi przeprowadzek, lub nawet w hurtowniach, towary pakuje się do pudeł kartonowych i zakleja taśmami klejącymi. Jednak do zabezpieczania bardzo ciężkich przedmiotów potrzebne są dużo mocniejsze taśmy. 

Do czego mogą być wykorzystane taśmy poliestrowe?

taśma poliestrowaOmawiana taśma służy do stabilizacji i zabezpieczenia ładunku w czasie transportu i magazynowania. Ponieważ poliester jest bardzo wytrzymałym materiałem, to pozwala na spięcie ze sobą ciężkich przedmiotów takich jak stalowe rury, belki drewniane, czy palety z cegłami. Jest dość elastyczna, więc się sprawdzi przy przedmiotach o nieregularnych kształtach. Taśma poliestrowa jest wykonana ze specjalnych włókien, które wykazują dużą trwałość, nie mają ostrych zakończeń, ani sztywnych brzegów, przez co nie uszkodzą, ani nie zarysują delikatnego załadunku. Aby spiąć nią załadunek, należy użyć specjalnych, metalowych spinek, które nie rozrywają się podczas naciągania taśmy. W sklepach najczęściej znajdziemy ją o szerokości szesnastu milimetrów, nawiniętą na mały wałek o długości około ośmiuset pięćdziesięciu metrów bieżących. Ma ona najczęściej biały kolor, albo jest transparentna. Poliester jest odporny na wilgoć i wysoką temperaturę, więc sprawdzi się niemalże w każdych warunkach pogodowych i mikroklimatach panujących na halach magazynowych. Dzięki unikalnej strukturze elastycznych włókien, taśma zapewnia dobrą amortyzację towaru, który jest nią spięty. Po złożeniu powraca do swojej pierwotnej formy.

Plusem tej taśmy jest fakt, że nadaje się ona do wielokrotnego użytku i ma szerokie zastosowanie. Jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i towaru, który jest nią spięty. Jej wytrzymałość jest bardzo duża i wynosi około czterysta pięćdziesiąt kilogramów.