Zakładanie listw przypodłogowych

 

Obecnie najpopularniejszym rodzajem pokrycia podłogi, są oczywiście panele. Wiele osób decyduje się na ich zakładanie, ponieważ są one przede wszystkim stosunkowo tanie i ładnie się prezentują. Cechują się sporą odpornością na ścieranie czy też wilgotność.

Dekoracyjne listwy – czy się opłaca?

listwy przypodłogoweSamo położenie paneli jednak nie sprawia, że wyglądają one naprawdę dobrze. Dopiero założenie dodatkowo listw sprawia, że zdecydowanie podłoga nabiera klasy i prezentuje się dobrze. Czy zatem warto inwestować w takie listwy? Zdecydowanie tak. Można powiedzieć, że to poniekąd element dekoracyjny. Bardzo dobrze się one prezentują, nadają estetyki całej podłodze, mają także różne kształty. Choć zazwyczaj wyglądają dość standardowo, można zdecydować się także na bardziej nietypowy kształt. Wówczas podłoga staje się jeszcze bardziej dekoracyjna. Takie listwy prócz upiększania podłogi sprawiają również, że wygląda ona dużo bardziej estetycznie. Podczas jej zakładania obok krańców paneli, zazwyczaj powstają różne obtarcia, czasem odpadnie kawałek farby, zrobi się jakaś dziura. Bez ozdobnej listwy, wszystkie te niedociągnięcia byłyby zauważalne gołym okiem. Dlatego też jej zastosowanie, zdecydowanie jest niezwykle istotne. Obecnie takie listwy przypodłogowe zazwyczaj kupuje się od razu z panelami. Wówczas możemy bowiem świadomie wybrać taki kolor listwy, który zdecydowanie najlepiej pasuje i sprawdzi się. Oczywiście listwy można dokupić także później, dobierając w sklepie panel i listwę na podstawie koloru.

Dziś większość osób nie wyobraża sobie założenia paneli podłogowych, bez listwy. Zdecydowanie jej założenie sprawia, że cała podłoga wygląda o wiele bardziej estetycznie, dekoracyjnie, schludnie. Takie listwy są stosunkowo tanie, dlatego warto w nie zainwestować.