zakładnie ogrodów

Zakładanie ogrodów w rejonie pomorza

W dzisiejszym artykule postanowiłam wam przedstawić nieco bliżej typowe rodzaje ogrodów w rejonie nadmorskim. Dlaczego akurat tam?

Zakładanie ogrodu warto skonsultować ze specjalistą

zakładnie ogrodówMoże dlatego, że tam mieszkam w taki rejonie nadmorskim, a dokładnie mówiąc to mieszkam w Gdańsku i naprawdę nasze ogrody różnią się od tych ogrodów na przykład z południa kraju. U nas jest znacznie wietrzniej i bardziej słońce grzeje. Dlatego w naszych ogrodach znajduje się inna roślinność. Taka która jest odporna na zmiany klimatu. Chyba w całym Trójmieście w ogrodach rosną głównie rośliny iglaste i sama trawa. Rzadko kto uprawia ogródek z warzywami. U nas projektowanie ogrodów odbywa się dość szybko, nie ma co eksperymentować z roślinnością. Ale zdarzają się też wyjątki. Można też spotkać, że ktoś uprawia same warzywa, więc mamy ogród warzywny, albo same owoce, tak więc mamy ogród owocowy. Trzeba pamiętać, że przy silnym wietrze delikatne kwiaty się połamią, dlatego też dużo osób ma szklarnie na swoich ogrodach. A taki ogród ze szklarniami jest efektywny w wyglądzie, zwłaszcza jak na ogrodzie stoi kilka szklarni. Czasami można też spotkać, że na ogrodach oprócz trawy nic nie ma. Wtedy pielęgnacja ogrodów tego typu jest bardzo szybka i mało uciążliwa, wystarczy tylko od czasu do czasu skosić trawę. A czasami ludzie w ogóle nie mają ogrodów, bo nie jest im do niczego potrzebny, może to się wiązać z tym, że rekomendowane zakładanie ogrodów w Gdańsku może być zbyt kosztowne, albo ten ktoś nie ma czasu by się nim zajmować. to wtedy lepiej nie mieć wcale ogrodu, prawda?

Kiedyś też widziałam kilka ogrodów, które były całe w różach, czyli to były takie różane ogrody. U nas bardzo dobrze rosną róże. U nas są takie skromne ogrody, ponieważ i nasza gleba nie jest dobrej jakości, nie jest aż tak żyzna, jak gdzie indziej.