Zastosowanie pianki akustycznej

Zachowanie prywatności czy to w bloku czy w domu jednorodzinnym jest bardzo ważne. Wiąże się ono zazwyczaj ze skutecznym wyciszeniem ścian tak, aby nie było słychać co dzieje się w pomieszczeniu obok. Wiele osób posiada też dobry sprzęt muzyczny i chce uzyskać odpowiedni efekt w pomieszczeniu. W tym przypadku wszystko zależy od odpowiedniej akustyki. 

Kreujemy akustykę we wnętrzach

przydatna pianka akustycznaNa akustykę pomieszczenie zazwyczaj składa się kilka czynników- kształt pomieszczenia, wielkości oraz zastosowane w nim materiały. Na wielkość pomieszczenia nie mamy wpływu, jednak cała reszta zależy od nas. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie wyciszenie ścian. Dobrze sprawdzi się w taki przypadku bardzo przydatna pianka akustyczna. Jest ona najprostszym materiałem, tworzącym izolacje dźwiękoszczelną. Skuteczne wyciszenie wymaga przynajmniej kilkucentymetrowej warstwy pianki. Innym skutecznym sposobem na poprawienie akustyki jest umiejętne zaaranżowanie wnętrza. Najważniejsze w tym przypadku będzie wykończenie ścian. Inną bowiem dźwiękochłonność ma gładź gispowa, a inną materiał położony na ścianę. Bardzo niekorzystny wpływ na jakość dźwęku mają szklane powierzchnie. Szkło bowiem nie tylko odbija faledźwiękowe, ale też wchodzi z nimi w tak zwany rezonans.. Jeżeli chcemy więc uzyskać czysty, niezakłócony niczym dźwięk, to powinniśmy unikać szklanych dekoracji. Możemy też się pokusić o specjalistyczne ekrany czy meble, które skutecznie poprawiają akustykę.

Odpowiednia akustyka wnętrza bardzo mocno wpływa na komfort odbieranych przez nas dźwięków. Istnieje wiele sposobów na to, aby poradzić sobie ze zbyt cieńkimi ścianami lub ze złym rozchodzeniem się dźwięków w pomieszczeniach. Najprostszą metodą jest nałożenie dzwiękoszczelnej pianki na ściany.