Zastosowanie wag samochodowych

 

Wagi samochodowe produkowane są przez firmy zajmujące się głównie produkcją wag do przemysłu, które wykorzystywane są w różnych branżach – spożywczej, samochodowej – motoryzacyjnej, czy kolejowej. Rozróżniamy wagi elektroniczne z wykorzystaniem prądu i mechaniczne korzystające z obciążników.

Zastosowanie wag samochodowych

samochodowa waga najazdowaStalowa samochodowa waga najazdowa to nisko profilowa konstrukcja, której produkcja została zapoczątkowana w 2009 roku. Konstrukcja wagi najazdowej jest sztywna i zaprojektowana tak, aby jak najbardziej efektywnie i z największą dokładnością dokonywać pomiarów. Do jej produkcji wykorzystywana jest stal konstrukcyjna najlepszego gatunku. Każda waga posiada dodatkową warstwę lakieru, nałożoną na etapie produkcji ze względu na potrzebę zabezpieczenia konstrukcji stalowej przed niechcianą korozją. Samochodowa waga najazdowa może być montowana głównie na twardym podłożu – wtedy wykonywany pomiar jest najbardziej dokładny. W przypadku, gdy używamy wagi na nierównym terenie waga musi zostać wyposażona w stalową konstrukcję najazdów i posadowień, co zapewni, że mimo nierówności w podłożu pomiar zostanie wykonany efektywnie. Wagi najazdowe mogą również być umiejscowione na fundamentach żelbetowych, czy płytach żelbetowych z najazdami. Montaż na płaskim i trwałym podłożu sprawia, że samochodowa waga najazdowa jest łatwa do przeniesienia w dowolnie wybrane przez nas miejsce.

Wagi najazdowe rozwinęły się na przestrzeli lat i teraz wykorzystywane są wyłącznie wagi elektroniczne, które posiadają pomost o nośności nawet do 70 000 kilogramów o różnych wymiarach. Ważne jest, żeby decydują się na wagę elektroniczną nasadową zwrócić uwagę na jakość produktów, które wykorzystane są do jej produkcji. Profesjonalne firmy pomogą w dokonaniu odpowiedniego wyboru.