rekuperacja

Zdrowe powietrze i niższe rachunki dzięki rekuperacji

Zdrowia i pieniędzy – to są najczęstsze życzenia noworoczne. Dla właścicieli domów szczególne ważne, bowiem coraz wyższe ceny paliw powodują, że rosną koszty eksploatacji nieruchomości.

Rekuperacja i sporządzenie projektu

rekuperacjaSą jednak sposoby, które pozwalają zredukować niektóre z wydatków, a jednocześnie poprawiają sam komfort mieszkania, tak w Poznaniu, w Warszawie, ale również w innych, daleko położonych od centrum miejsc w Polsce. Należy do nich systemy rekuperacji mechanicznej w Wielkopolsce, instalacja, której montaż powinien być poprzedzony sporządzeniem projektu. Odpowiednio dobrana, zapewni nie tylko właściwą wentylację, ale i obniży wydatki na ogrzewanie. Rekuperacja to nic innego jak układ wspomagający wymianę powietrza w domu, wykorzystujący odpowiednią centralę nawiewną. Jej zasadniczym elementem jest wymiennik ciepła. Wentylatory, z których jeden zasysa powietrze z domu, a drugi tłoczy je do nieruchomości sprawiają, że rekuperacja zastępuje tradycyjną wentylację grawitacyjną. Zimowe mrozy, o jakie nietrudno w wielkopolsce, utrudniają usuwanie wilgoci z domu, konieczne staje sie długotrwałe wietrzenie. Rekuperacja z powodzeniem wywiązuje się z tego zadania, a dodatkowo, pozwala, dzięki wymianie ciepła, obniżyć straty energii w domu. Ogrzane powietrze, trafiające do pokoi i innych pomieszczeń, nie wychładza ich, nie wymaga też praktycznie dodatkowego ogrzewania. Centrala nawiewna może też pełnić jedyne źródło ciepła w domu. Zainstalowane dodatkowo spirala grzewcza sprawi, że rozprowadzone kanałami powietrze będzie jednocześnie ogrzewało pomieszczenia. Taki układ może stanowić podstawę do uzupełnienia go o odpowiedniej mocy klimatyzator, zapewniający chłód w upalne i słoneczne lato.

W ten sposób powstanie część instalacji inteligentnego domu, którą można będzie sterować za pomocą aplikacji w telefonie.